Interpretacja wyników badania hormonów tarczycy a staranie o dziecko

Czy wyniki FT-3-3,24, FT-4-1,59, Anty-TG 4, Anty -TPO 5 są prawidłowe. Nadmieniam, że od ponad roku staram się o dziecko.

Witam serdecznie.
Wyniki badań (obniżone fT4) wskazują na niedoczynność tarczycy, która prawdopodobnie jest przyczyną niepowodzeń z zajściem w ciążę. Jeśli chodzi o wynik fT3 to w znacznej części przypadków niedoczynności tarczycy jest on prawidłowy lub nieznacznie obniżony. Proszę skonsultować się z endokrynologiem, który wdroży odpowiednie leczenie.