Interpretacja wyników badania hormonów tarczycy i USG

prosze o interpretacje wyników tarczycy TSH 12,69NORMA 0,27-4,200 FT4 0,74 NORMA 0.93-1,70 ANTY-TPO>600,0 NORMA 0,00-34,00 USG TARCZYCA DWUPŁATOWA Z ZACHOWANA CIESNIA O SRED 2,3mm PRAWY PŁAT WYM 22x24x42mm LEWY 19x23x38mm niejednorodna echostruktura miąższu tarczycy o nierównomiernie obniżonej echogeniczności i cechach wzmożonego przepływu naczyniowego z pojedynczymi echami podścieliska łącznotkankowego proszę o o odpowiedż dotycząca wyników

Piotr Pilarski

Wynik wskazuje na chorobe autoimmunologiczną tarczycy. Sugeruję wizytę u endokrynologa

Pozdrawiam.