Interpretacja wyników badania kręgosłupa szyjnego rezonansem magnetycznym

Proszę o konsultację, załączam opis rezonansu magnetycznego. Czy operacja kręgosłupa szyjnego jest konieczna? Mam drętwienie lewej ręki, sztywnienie i mrowienie palców, brak czucia, ból lewego łokcia, łopatki, drętwienie tylnej części głowy. Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji TSE (obrazy T2-zalezne, T2-zal. Fat-Sat), SE (T1-zalezne), MEDIC w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na wysokości C4- C6 zaznacza się śladowe kyfotyczne ustawienie kręgosłupa. Na poziomie C3/C4 widoczne jest uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu bulging disc modelujące worek oponowy. Na poziomach C4/C5 oraz C5/C6 stwierdza się obecność większych, pośrodkowych wypuklin krążków m/k, które uciskają worek oponowy. Na poziomie C6/C7 widoczna jest pośrodkowo-dwuboczna przepuklina krążka m/k, zbaczająca w nieco większym stopniu na stronę lewa, która uciska worek oponowy, oba korzenie nerwowe, a szczególnie korzeń nerwowy lewy oraz zwęża obustronnie otwory międzykręgowe. Krążek m/k C6/C7 jest spłaszczony. W trzonach kręgów szyjnych C6 i C7 widoczne są zmiany zwyrodnieniowe. Poza tym obraz kręgosłupa, kanału i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym w granicach normy.

Witam!
Wynik badania MR tłumaczy zgłaszane dolegliwości. Badanie uwidoczniło wiele nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa, które na skutek ucisku mechanicznego wpływają na korzenie nerwowe, powodując dolegliwości bólowe, parestezje, zaburzenie czucia. Leczenie farmakologiczne czy rehabilitacja może przynieść wątpliwą ulgę. Warto rozważyć leczenie operacyjne, gdyż może przynieść znaczną poprawę, aczkolwiek jak każde leczenie operacyjne jest obarczone pewnym ryzykiem. O kwalifikacji do operacji powinien zadecydować neurochirurg lub ortopeda biorąc pod uwagę badanie fizykalne oraz wynik MRI. Niestety nie można przez internet zadecydować o tym, czy leczenie operacyjne jest konieczne w tej sytuacji, natomiast można powiedzieć, że ogólnie przy znacznych zmianach zwyrodnieniowych i dyskopatiach leczenie operacyjne ciągle pozostaje jedyną skuteczną metodą mogącą przynieść istotną poprawę stanu klinicznego i ustąpienie przynajmniej części dolegliwości. Proponuję skonsultować problem z ortopedą lub neurochirurgiem. Pozdrawiam serdecznie!