Interpretacja wyników badania krwi - chłopiec, 14 miesięcy

Erytrocyty 4,13, lukocyty 14,43, hemoglobina 10,9, hemofokryt 33,1, płytki 345, emgonocyty 0,2, monocyty 18,2, crp 19,9. Dodam, że mały gorączkuje od 4 dni, gorączka dochodzi do 39, budzi się w nocy ze strasznym płaczem, jakby coś go bolało. Wcześniej miał wstępne badania moczu (spektrofotometrem) i jeden składnik był przekroczony, ale wg lekarza podczas gorączki tak jest.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zwraca uwagę znacznie podwyższone stężenie monocytów oraz CRP. Odchylenia te mogą wynikać z infekcji. Konieczna jest weryfikacja z obrazem klinicznym, a więc wywiad i badanie lekarskie.

Pozdrawiam