Interpretacja wyników badania krwi po dwóch poronieniach

Witam serdecznie!

Mam mały problem. Odebrałam wyniki badań krwi. Dodam, że badania były robione w 3 dniu cyklu i jestem już po 2 poronieniach. Obydwa poronienia były w 4 tygodniu. Proszę mi powiedzieć do jakiego typu lekarza mam się udać i co mi jest, bo jak widziałam normy badań krwi to wszystkie prawie mam złe. Planuję się udać do endokrynologa, czy to jest dobre, aby mi zapisał jakieś leki? Czy musiałabym się udać do innego lekarza po pomoc. Podaję wyniki badań krwi, które kazał mi lekarz zrobić, gdy byłam z mężem na badaniu ilości plemników. Wykazało mu 85% zdolnych plemników, czyli ze mną musi być coś nie tak. Proszę o pomoc! FSH – 4,08; LH – 3,85; ESTRADIOL – 32,00; PROLAKTYNA - 34,12; TESTOSTERON – 68,00; PRZECIWCIAŁA W LASIE IGM – 0,110; PRZECIWCIAŁA W KLASIE IGG – 13,50; FT3 – 3,52; ANTY TPO – 405,38; FT 4 – 14,39; TSH – 3,1.

Witam!

Niestety nie można dokładnie odnieść się do przedstawionych przez Panią wyników badań, ponieważ nie podała Pani jednostek, w których są wyrażone oraz zakresu norm (może się on różnić w zależności od laboratorium). Poziom FSH i LH - jeżeli wynik był wyrażony w mlU/ml jest prawidłowy. Poziomu prolaktyny, estradiolu, testosteronu nie można interpretować z uwagi na brak jednostki. Mogą jednak być nieprawidłowe. Jeżeli chodzi o przeciwciała - należy dodać przeciw jakiemu antygenowi mają być skierowane oraz zakres norm, który jest rózny dla różnych antygentów. Hormony tarczycy wydają się być w normie, natomiast podwyższony jest wynik przeciwciał anty-TPO. Powinna Pani zgłosić się do endokrynologa, bądź optymalnie do ginekologa endokrynologicznego. Zalecenia mówiące o postępowaniu po poronieniu uwzględniają ocenę w wywiadzie: chorób genetycznych, autoimmunologicznych, narażenia na szkodliwe czynniki, a także wad anatomicznych macicy. Badania są zlecane dopiero po kolejnych poronieniach: istotne są przeciwciała przeciwko chlamydii i ureaplasmie, przeciwciał antyfosfolipidowych, ocena działania tarczycy, a także badania kariotypu rodziców czy histeroskopia. Pozdrawiam serdecznie!