Interpretacja wyników badania krwi pod kątem różyczki u kobiety w 18. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Dwukrotnie przeprowadzono u mnie badania krwi pod kątem różyczki - pierwszy raz 1,5 miesiąca temu - wyniki IgG 367,20 IU/ml ( 10 reaktywny), natomiast IgM 1,23 (1,1 wynik dodatni). Przy powtórnym badaniu (tylko IgM) IgM wyniosło 1,28. W dzieciństwie chorowałam na różyczkę, a żadna okoliczna poradnia nie chce podjąć interpretacji wyników.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. taki wynik oznacza obecnie świeże zakażenie. Możliwe iż choroba w dzieciństwie nie była różyczką a bardzo podobną do niej chorobą przebiegającą z wysypką.