Interpretacja wyników badania krwi u 26-latki

co oznacza wynik ferrytyny 28,93 (norma 13,00-150,00) przy transferynie 306,00 (norma 200,00-360,00), żelazie 93,0 (37,0-45,0),i hemoglobinie 13,7 (12,0-16,0)

Witam Panią,

Poziom ferrytyny świadczy o ustrojowych zapasach żelaza. W Pani przypadku jest jeszcze w normie, co prawda w dolnej normie. Stężenie żelaza jest za wysokie, czy suplementuje Pani żelazo w postaci jakichś preparatów witaminowo-mineralnych? Jaka jest Pani dieta? Warto pokazać się lekarzowi. Hemoglobina jest prawidłowa, a podwyższone żelazo - przyczyna pozostaje do ustalenia.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz