Interpretacja wyników badania krwi, w tym hemoglobiny i hematokrytu

Prosze o interpretacje wynikow badania krwi: zelazo 232 norma 145 RDWæCV 15,6, norma 14,8 Hemolobina 8.8, norma 12 hematokryt 30,6, norma od 37 MCV 69,9, norma 80 MCHC 28,8, norma 32 Z gory dziekuje. Maria J.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki wskazują na anemię. Proszę zgłosić się do lekarza. Najczęstszą przyczyną jest w takim przypadku jak u Pani niedobór żelaza,jednak w tej sytuacji jego poziom jest nawet za wysoki więc należy szukać innej przyczyny.