Interpretacja wyników badania moczu 9-miesięcznego dziecka

Witam! Proszę o interpretację wyników moczu niespełna 9-miesięcznej dziewczynki. Badanie ogólne moczu wyszło prawidłowe, nie ma bakterii, leukocyty 0-1, nieliczne nabłonki płaskie. W posiewie zaś wyszły bakterie e.faecalis - 10^4/ml i e.coli - 10^5/ml. Dodam, że mocz zbierany był do pojemników, a nie do woreczków, ale były to dwie różne próbki (jednego dnia próbka na posiew, innego na badanie ogólne). Czy w takim wypadku należy powtórzyć badanie czy od razu iść do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć i określić odpowiednie postępowanie.