Interpretacja wyników badania moczu u niemowlęcia

Witam serdecznie, moja 5-miesięczna córeczka przez 3 dni gorączkowała, teraz natomiast ma lekką wysypkę, zrobiliśmy badania moczu. Color: yellow, glu negative, bil negative, ket negative, sg 1.010, blo negative, ph 6.0, pro negative, uro 0.2 e.u.|dl, nit negative, leu* large. Lekarz pediatra zlecił przyjmowanie F*** pół tabl. 2 razy dziennie, dziś powtórzyliśmy wyniki i wyszło B*** smal vitace positive leukocyty slad. Bardzo proszę o interpretacje wyników i z czym się to wszystko wiąże, ponieważ odchodzę od zmysłów. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Objawy jakie Pani opisuje wskazują na to, że córeczka przebyła częstą dla tego wieku tzw. gorączkę trzydniową. Objawia się ona występowaniem przez 3 dni podwyższonej temperatury lub gorączki, a następnie pojawieniem się drobnoplamistej wysypki na ciele. Jest to spowodowane niegroźną infekcję wirusową.

Ocena moczu u niemowląt jest dość trudna, ze względu na sposób pobierania moczu do badania. Poza tym w moczu u dziecka może znajdować się niewielka ilość leukocytów, więc taki wynik nie jest jednoznaczny z infekcją dróg moczowych. Aby potwierdzić infekcję dróg moczowych należałoby wykonać posiew moczu. Na infekcję dróg moczowych wskazywałoby także ewentualne utrzymywanie się gorączki i innych objawów.

Pisze Pani, że zalecono podanie Furaginy, nie pisała pani jednak ile czasu trwało leczenie ani jak aktualnie czuje się córeczka, czy ma jakieś objawy. Wydaje się, że obecność bilirubiny wynika najprawdopodobniej z działań ubocznych Furaginy.

Jeżeli córeczka czuje się już dobrze, nie ma gorączki proponowałabym zaczekać i powtórzyć badanie moczu za tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!