Interpretacja wyników badania morfologii 3,5-latka

Witam prosze o interpretacje wyników. Synek ma 3,5 roku Napisze tylko te co sa nieprawidłowe Morfologia: hematokryt 32,8 zakres 33,0-45 mcv 73,2 norma 76-90 mchc 35,7 norma 32-35 Rozmaz granulocyty segm 20% norma 35-55 monocyty 10 norma 2-7 biochemia podstawowa ast 67,8 norma <48

Milena Lubowicz

Tym, co jest najbardziej niepokojące to poziom AST, może wskazywać na uszkodzenie wątroby. Nie podaje Pani jakie jeszcze badania były wykonywane, więc nie wiem co jeszcze zalecić, ale na pewno wskazana jest poszerzona diagnostyka, w tym usg jamy brzusznej. Pozostałe parametry są nieznacznie poza normą i może to być charakterystyczne dla wieku dziecka.
Pozdrawiam