Interpretacja wyników badania na boreliozę

Czy powinienem czekać na konsultacje z lekarzem chorób zakaźnych? Wizytę mam za tydzień, mój lekarz nie przepisał mi jeszcze antybiotyku. Kleszcz ugryzł mnie ok. 3 miesięcy temu. Brak dodatkowych objawów. Moje wyniki: Badanie przesiewowe (6 tygodni temu): IgG: 8,7 AU/ml IgM: 109,6 AU/ml Borelia IgM met. Western blot (2 tygodnie temu) - wynik dodatni: brak reakcji dla: VIsE; P83; P39; BmpA; P31, OspA; P21; P19 słabo dodatni dla: P30 silnie dodatni dla: P25, OspC
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik wskazuje na świeże zakażenie. Należy podjąć leczenie.