Interpretacja wyników badania na toksoplazmozę

Witam. Proszę o wyjaśnienie moich wyników toksoplazmozy. IgG 43,0 czyli dodatnie, IgM 0,19 ujemne. Lekarz zalecil mi wykonanie awidności wynik 0,55 (< 0,200- niska, >0.300- wysoka) w moim przypadku niska. Nie wiem jak rozumieć te wyniki.Proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam serdecznie. Ocena awidności przeciwciał IgG pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie pierwotnej infekcji ciągu ostatnich 3-4 m-cy. Test ten jest pomocny szczególnie u pacjentów z wysokim mianem przeciwciał IgG lub/i długo utrzymującymi się przeciwciałami klasy IgM. Awidność informuje o mocy wiązania antygenu z przeciwciałem klasy IgG. Awidność zwiększa się wraz z czasem trwania choroby. IgG (+), IgM (-) – oznacza przebyte zarażenie, jeżeli IgG znacznie podwyższone, powtórzyć badanie po trzech tygodniach – jeżeli poziom jest taki sam, nie trzeba leczyć, ani dalej kontrolować, jeżeli następuje wzrost, należy rozpocząć leczenie.