Interpretacja wyników badania na toksoplazmozę w 15 tygodniu ciąży

Witam jestem w 15 tygodniu ciąży, proszę o interpretację wyniku: toxoplazma gondii przeciwciała w kl. IgM 0,502 (1,0 dodatni) toxoplazma gondii przeciwciała w kl. IgG 561,70 (1,0 -3,0 niejednoznaczny, >3,0 dodatni) Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli IgM jest (-) a IgG (+) oznacza to kontakt z patogenem w przeszłości oraz brak świeżego zakażenia. W przypadku wysoko dodatniego IgG warto powtórzyć oznaczenie. Jeżeli wynik się nie zmienia nie jest konieczna dalsza diagnostyka na tym etapie.