Interpretacja wyników badania nasienia

Witam, prosiłabym o interpretację wyników: Czas abstynencji 5 dni, barwa szarobiała - mleczna zapach swoisty objętość 1,5ml odczyn ph 7,2 liczba plemników w 1 ml 11,10 mln.ml liczba plemników w ejakulacie 16,65 mln liczba komórek okrągłych 2,20 mln/ml plemniki żywe 72% plemniki martwe 28% plemniki o szybkim ruchu postępowym 9% o wolnym 0% plemniki nieruchome 91% Średnia prędkość przeciętnego toru 73,8 um/s średnia prędkość ruchu postępowego 69,5 um/s średnia prędkość względem zarejestrowanego toru 92,7 um/s Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika 3,2 um średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika 26,9 Hz Prostoliniowość 94% liniowość ruchu 75% średni współczynnik kształtu główki 71% test hypoosmotyczny 67% Staramy się o dziecko od 1,5 roku, na razie bez powodzenia. Czy są jakieś szanse na naturalne zajście w ciążę? Pozdrawiam i dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl