Interpretacja wyników badania nasienia u 34-latka

Proszę o interpretację wyników nadania nasienia przeprowadzonego w ramach kampanii"Płodny Polak" Wiek 34 Abstynencja sexualna 4dni Objętość -3ml Upłynnienie-prawidłowe po 30min. Ph-7,8 Lepkość-prawidłowa Aglutynacja-(++) Leukocyty,kom.okrągłe:1-2wpw Liczba plemników w ml:138,5 milonów Ruch postępowy szybki (typ a):37,8 % Ruch postępowy wolny (typ b):29,2% Ruch niepostępowy(typ c):24,4% Nieruchome (typ d):8,5% Proszę o ocenę jakości nasiesia . Czy aglutynacja(++) dyskwalifikuje możliwość ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Aglutacynacja niewielka czyli 1 lub 2 stopnia nie dyskwalifikuje mężczyzny z możliwości posiadania potomstwa. Proponuję udać się do lekarza androloga lub urologa.