Interpretacja wyników badania poziomu żelaza, TIBC, transferyny i ferrytyny

Bardzo prosze o interpretacje wynikow.Kobieta-40 lat ZELAZO- 182 norma 40-175 mcg/dl TIBC -315 norma250-450mcg/dl NASYCENIE TRANSFERYNY- 58 norma 15-50% FERRYTYNA - 20 norma 10-232 ng/ml Z gory dziekuje

Witam,

Przedstawione wyniki nie budza niepokoju, choc poziom ferrytyny mimo ze w normie to jest dosc niski, co swiadczy o tym, ze zapasa zelaza w organizmie nie sa zbyt duze. Warto zadbac o codzienne dostarczanie jonów zelaza w diecie lub z wykorzystaniem suplementow diety.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga

Lek. Krzysztof Gryga

Szanowna Pani, wyniki badań są prawidłowe. Odchylenia są w granicy błędu.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

Witam, w wynikach zwraca uwagę niski poziom ferrytyny. Należy dokładnie przyjrzeć się funkcji wątroby, ponieważ może to świadczyć o chorobie tego narządu. Chorobami wątroby zajmują się lekarze gastroenterolodzy i hepatolodzy.