Interpretacja wyników badania pulsoksymetrem

Witam! Proszę o interpretację wyników badania pulsoksymeterm. Kobieta 65 lat. puls 86, wysycenie tlenem 96,86, st objętości komora aorta 10,4 (wysoko powyżej normy), zastawka aorty 5; indeks pulsacji 1,9; indeks k1/k2 komora aorta 1,05; dynamika arterii 4; Dziekuję za odpowiedź z góry.

Lek. Paweł Baljon

Witam! Podwyższony stosunek objętości komory do aorty najczęściej świadczy o zmianach wywołanych miażdżycą, cukrzycą i wskazuje na możliwość występowania wad zastawkowych. Pozostałe parametry właściwie można uznać za prawidłowe. W celu uzyskania szczegółowej interpretacji proszę skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.