Interpretacja wyników badania RM kręgosłupa szyjnego u 54-latki

Witam,prosze o interpret. wyniku RM kr szyjnego- zmiany zwyrodn.kregoslupa C.Na poziomie centralna protruzja nieznaczny ucisk na worek oponowy C3/4 C5 rozluznienie pierscieni wlokn.- to bylo z 2008 roku.W 2014 uleglam wypadkowi -rm-Uwypuklenie grzbietowe krazkow mkC2-C7,osteofity model. worek opon.zgrubienie wiezadel zoltych C4/5 od tylu,mielokompresja,C5/C6 zwezony kanal rdz.Osteochondroza blaszek graniczn.od C5 do C7-proces akt.przewezone kanaly korz C5/6.Stenoza c6/7 kobieta lat 54.Co robic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do lekarza ortopedy, który zaproponuje możliwe formy leczenia.