Interpretacja wyników badania RTG klatki piersiowej u osoby palącej
Witam! Otrzymałam dzisiaj wynik RTG klatki piersiowej. Proszę o interpretację: Przepona wolna, niżej ustawiona, Płuca o przejrzystości wzmożonej bez zmian naciekowych. Serce z przewagą lewej komory. Duże naczynia w normie. Mam 54 lata. Palę. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie i trochę się niepokoję

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Jak wygląda zabieg wszczepienia stymulatora serca?
Rozrusznik serca (stymulator serca) zostaje wszczepiony pacjentom, których serce pracuje zbyt wolno. Wytwarzane przez stymulator impulsy elektryczne zastępują lub wspomagają aktywność elektryczną struktur serca, dzięki czemu serce zostaje pobudzane do pracy.
Witam serdecznie. Wzmożona przejrzystość płuc jest prawdopodobnie związana z rozedmą. Przewaga lewej komory oznacza iż jest ona większa niż normalnie powinna być. Jest to związane najczęściej z nadciśnieniem tętniczym.