Interpretacja wyników badania RTG kręgosłupa 39-latki

Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań RTG: Zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów szyjnych i st. m/kręgowych. Dyskopatia C5/C6. Niewielki kręgozmyk tylny I stopnia C3, C4. Dodatkowo wspomnę o tym, iż półtora roku temu stwierdzono u mnie celiakię stopień 3c (zanik kosmków w jelitach). Czy powinnam się martwić tym wynikiem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany jakie przedstawione są w badaniu sugerują występowanie w tym przypadku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jest to stan, który z pewnością wymaga leczenia oraz rehabilitacji. Nie leczona choroba może powodować występowanie silnie wyrażonych dolegliwości bólowych. Sugerowałbym skonsultować wynik z rehabilitantem.