Interpretacja wyników badania RTG płuc

Mam pytanie odnośnie wyników RTG mojej mamy. Przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne, w prawym środkowy polu widoczny jest szew metalowy łańcuszkowy (z wywiadu pooperacyjny - w 2002 roku wycięcie gruźliczaka). W prawym szczycie widoczna zmiana ogniskowa o średnicy 25 mm wieloznaczna (wymaga pilnej dalszej diagnostyki). Poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zastojów. Sylwetka serca i dużych naczyń w normie wieku. Proszę o interpretację tego opisu. Martwię się, bo od ok. dwóch miesięcy mama słabiej się czuje, szybciej się męczy i ma duszności.

Przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne.
- Prawidłowy opis.
W prawym środkowym polu widoczny jest szew metalowy łańcuszkowy (z wywiadu pooperacyjny - w 2002 roku wycięcie gruźliczaka).
- To oznacza, że w zakresie płuca prawego znajdują się metalowe klipsy jakie pozostawiono po poprzednim zabiegu usunięciu gruźliczka (zmiany miejscowej powstałej na skutek zakażenia gruźliczego).
W prawym szczycie widoczna zmiana ogniskowa o średnicy 25 mm wieloznaczna (wymaga pilnej dalszej diagnostyki).
- Zmiana znajduje się w w szczycie płata prawego. Niestety taka zmiana budzi podejrzenie procesu nowotworowego (jest ogniskowa i nietypowa). Taka zmiana wymaga pogłębienia diagnostyki. Radzę pilnie w tej sprawie skonsultować się z pulmonologiem. Na pewno będzie konieczne wykonanie TK klatki piersiowej. Po TK klatki piersiowej zapewne pulmonolog podejmie decyzję czy przypadkiem nie należy wykonać biopsji guzka i/lub bronchoskopii. Dopiero takie badania mogą wyjaśnić jednoznacznie czym ta zmiana w szczycie prawego płuca jest dokładnie.
Poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zastojów.Sylwetka serca i dużych naczyń w normie wieku.
- Prawidłowy opis.