Interpretacja wyników badania stężenia glukozy we krwi

Witam! Prosze o interpretacje wynikow badania stezenia glukozy we krwi po podaniu 75g glukozy: 74mg/dl, 94 mg/dl, 52 mg/dl. Ostatnio bardzo czesto kreci mi sie w glowie, trzesa mi sie rece, robi mi sie duszno, czuje bicie serca oraz mam straszne napady glodu! Bardzo prosze o pomoc. Kasia

Magdalena Mroczek

Wynik 52 mg/dl świadczy o hipoglikemii (mogą swiadczyc też o niej objawy). Najlepiej będzie zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.