Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badania stężenia glukozy we krwi u 26-latki

Witam bardzo prosze o interpretacje wyników mam 26lat jestem kobietą nie mam dzieci zrobiłam kontrolne badanie stężenia glukozy we krwi i insuliny i wyniki mam nastepujace glukoza na czczo -86.36mg glukoza po 1h.i podaniu 75g glukozy - 106.95 glukoza po 2godzinach 113.01 insulina na czczo 7.1 po 1godzinie 103.71 po 2godzinach 84.83. prosze o odpowiedź czy moje wyniki są niepokojące czy coś mi może dolegać i powinnam poddać się leczeniu.jednostki glukoza mg/dl insulina mu/l Dziekuje za pomoc.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Stężenia glukozy na czczo i w teście są prawidłowe. Niestety potrzebuje Pani większej ilości insuliny (hiperisnulinemia), aby stężenie glukozy było obniżone do wartości prawidłowych, co może wynikać z insulinooporności. Jeśłi jest Pani otyła lub ma Pani nadwagę, to koniecznie trzeba zadbać o prawidłową masę ciała. Warto również regularnie uprawiać umiarkowany wysiłek fizyczny i spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym, co powinno korzystnie wpłynąć na Pani metabolizm. Jeśli ktoś z Pani rodziny ma cukrzycę, a Pani jest otyła, to warto skontaktować się z diabetologiem, który po zbadaniu Pani, w razie potrzeby zaleci Pani odpowiednie postępowanie. Warto również oznaczyć stężenie peptydu C rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety