Interpretacja wyników badania tarczycy

Witam. Czy moje wymiary tarczycy sa prawidlowe? PP-54x55x60, Pl 54x60x77 Ciesn 12mm. Plat lewy schodzi nisko w okolice podobojczykowa. W prawym placie guzek 43mm oraz torbiel 10mm. Lewy plat guzek 48x49mm torbiel 14mm. Mieszkam w Londynie i bardzo dlugo czeka sie na kolejne badania. Jezeli pobiora mi biopsje i guzki nie beda zlosliwe,czy bede musiala miec operacje. Dodam ze badania TSH wyszly dobrze. Dopiero po badaniu USG okazalo sie ze jest powiekszona. Dziekuje za odpowiedz

Tarczyca jest powiekszona, ale warto ocenić, czy była taka już wcześniej, czy ta zmiana ma jakąś dynamikę. Z pewnością trzeba zrobić biopsje, a o wskazaniach do operacji w Pani przypadku decyduje poza wynikiem biopsji obraz kliniczny, czy np tarczyca nie uciaska na naczynia czy tchawicę, co może być wskazaniem do operacji