Interpretacja wyników badania węzłów chłonnych w dołach pachowych

prosze o interpretacje wyników badań.W dołach pachowych widoczne owalne węzły chłonne z zachowaną wnęką,odczynowe-po prawej stronie-20mm ,po lewej stronie 15mm.czy mam powod do niepokoju ,ze wezly pachowe po obu stronach maja nierowne wymiary?

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że nie ponieważ ich powiększenie wynika ze stanu zapalnego. Jeżeli jednak powiększenie węzłów utrzymuje się od dłuższego czasu sugeruję kontakt z onkologiem w celu wykluczenia ryzyka chorób nowotworowych.