Interpretacja wyników cytomegalii u dziecka

Cytomegalia. Witam. Proszę o interpretację wyników cytomegalii. W 4-tym mies.syn miał 77,9 -w kl igg, w igm ujemny. Na 13msc - 27 i teraz 17 msc - 23.Nadal IgM ujemne. Czy to może oznaczać, że dziecko ma wrodzoną CMV?W moczu nadal też jest wirus. Co robić dalej?Dodam, ze ja nie miałam badań w ciąży na CMV, a dziecko jest bardzo wiotkie, nadal, w wieku 17 msc, nie chodzi. Czy to może być od CMV, czy jakieś inne kłopoty, np. nerologiczne. Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Taki wynik badania może świadczyć o przebytej infekcji wewnątrzmacicznej. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.