Interpretacja wyników gastroskopii i badania przełyku

Proszę o interpretację wyniku gastroskopii. Przełyk bez zmian. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądka(to interesuje mnie najbardziej), wpust na wprost i w inwersji nieszczelny, cechy przepukliny rozworu przełyku. Jeziorko śluzowe przezierne. Dno i trzon bez zmian. Błona śluzowa antrum nakrapiana, ściany podatne na inflację. Odźwiernik sprawny, dwunastnica bez zmian. Clo test dodatni. Lekarz nie wszystko mi opowiedział i chciałbym poznać wyniki badania.

Wynik ewidentnie wskazuje na niewydolność wpustu połączoną z przepukliną rozworu przełykowego czego wynikiem jest właśnie przesunięcie śluzówki żołądka do śródpiersia czyli linia Z na górnej granicy fałdów żołądka. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem, który w zależności od stanu klinicznego włączy odpowiedni sposób postępowania.