Interpretacja wyników GGTP i ALT przy podwyższonej temperaturze

Witam, Mam taki problem od 2 tyg mam problemy zdrowotne. Konkretnie chodzi o podwyższoną temp. rano mam ok 36 stopni, a im pożniej wzrasta i osiąga 37.7 max. Lekarz nie wie co mi jest. To jedyny objał ktory pozostały, myślałem że to normalne przeziębienie. Miałem robione podstawowe badania (krew/mocz) , które nic nie wykazały. Lekarka zleciła mi prześwietlenie klatki piersiowej i dodatkowe badania krwi na: GGTP - 68.9u/l ALT- transaminaza alaninowa 52U/l bilirubina całkowita 1,15 Co mi dolega?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. GGTP jest podniesiony najczęściej w kamicy żółciowej, kiedy złogi w drogach żółciowych blokują odpływ żółci. Stanowi temu może czasami towarzyszyć żółtaczka. Enzym ten (GGTP) bywa również zawyżony u osób nadużywających alkoholu. Bilirubina także wzrasta w problemach żółciowych. Sugerowałbym udać się do lekarza oraz wykonać USG.