Interpretacja wyników Holtera EKG 28-latki

Proszę o interpretację wyników Holter EKG. HR max/min: 144/41 /min Śr. HR - 68/min Śr. HR (Czuwanie/Sen) - 74/55 /min Tachy/Brady - 2%/39%. RR Max - 1678ms Pauzy (>2000ms) - 17 Czy jest się czego obawiać? Mam 28 lat, badanie wykonano ze względu na dodatkowe skurcze komorowe (wychwycono 3) i nadkomorowe (wychwycono 13).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to wynik niepokojący, szczególnie w tym wieku. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa.