Interpretacja wyników hormonu tarczycy

Dzień dobry. Mam 42 lata i z mężem staramy się od dwóch lat o dziecko w sposób naturalny i mieliśmy 2 próby inseminacji. Czy w naszym przypadku moje wyniki hormonów tarczycy mogą mieć znaczenie przy zajściu w ciążę? TSH - 1,17 mIU/I, norma 0,27-4,2, FT4 - 1,36 ng/dl, norma 0,93-1,7, FT3 - 5,42 pg/ml, norma 2,0-4,4 pg/ml.
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione wyniki wskazują na niewielką nadczynność tarczycy. Może to mieć znaczenie w przypadku starania się o dziecko, aczkolwiek większe trudności obserwuje się w przypadku niedoczynności.

Pozdrawiam