Interpretacja wyników kilka lat po usunięciu tarczycy z przytarczycami

W 2009r usunięto mi tarczycę z przytarczycami w Gliwicach. Choruję na tężyczkę. Niepokoją mnie obecne wyniki, tj. W styczniu 2016r: TSH -71,650; FT4-14,83, wapń zjon-1,03, przy Eutyrox 175 1xdziennie na czczo, Calperos 1000 i Alfadiol 1. Po zwiększ.dawki Eutyroxu na 200, wyniki w lutym przedst. się nast.o: TSH-0,211; FT4-26,51; wapń.zjon.-0,92; antyTPO-9; Prathor.-18,1; Tyreogl.<020mg/ml. Mam problem z jelitami i wątrobą. Internista stw. że mam chor. popromienną, . Proszę o interpretację.

Aleksander Ropielewski

Mam zbyt mało informacji aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Proponuję wykonać kontrolne badania TSH i wolnych hormonów tarczycy i kontakt z endokrynologiem.