Interpretacja wyników krzywej cukrowej u 53-latki

Prosze o inerpretacje wynikow krzywej cukrowej, glukoza w osoczu na czczo mg/dl 104 glukoza po 1 godz od podania glukozy 75g glukozy, 137, po 2godz od podania glukozy 67 czy wynikami mam sie martwic?????

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, glukoza na czczo powyżej 100 mg/dl wskazuje na obecność stanu przedcukrzycowego. Konieczne jest wprowadzenie diety i systematycznej aktywności fizycznej, które pomogą w regulacji gospodarki węglowodanowej. Pozdrawiam.