Interpretacja wyników krzywej obciążenia glukozą

Dzień dobry, uprzejmie proszę o interpretację wyników krzywej obciążenia glukozą (75g): glukoza (czas 0 ; 1h po; 2h po) 4,41 mmol/l 8,14 mmol/l 4,52 mmol/l Insulina (czas 0 ; 1h po; 2h po) 5,26 uU/ml 57,31 uU/ml 50,04 uU/ml Badanie wykonywane w celu wykrycia możliwych zaburzeń endokrynologiczno-ginekologicznych (możliwe PCOS). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, A.

Witam,

Wygląda na to, że ma Pani wysoką insulinoporność, której towarzyszy hiperinsulinemia. Warto w leczeniu rozważyć zastosowanie metforminy, oczywiście po zbadaniu Pani . przez lekarza. Jeśli ma Pani problem z nadwagą lub otyłością, to konieczna redukcja masy ciała (nieco łatwiejsza po włączeniu metforminy), unikanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym i regularna aktywność fizyczna.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz