Interpretacja wyników morfologii krwi 4-latki

Witam bardzo proszę o intempretacje wyników 4-latki.Hematologia.Morfologia [1250] RBC (C02) - 5,29 mln/yl HGB - 12,80 g/dl HCT - 37,8 % MCV - 71,5 fl MCH - 24,20 pg MCHC - 33,9 g/dl RDW-CV. - 13,4 % RDW-SD. - 34,6fl WBC(C30) - 8,04 tys/yl PLT (C66) - 389 tys/yl P-LCR - 12,8% MPV - 8,5 fl PCT - 0,33% PDW - 8,8 Nie miałam innego znacznika na klawiaturze wiec zastąpilam litera "y" ,w zeczywistosci jest to tak jakby "y" tylko ze ogonek jest z lewej strony i w ksztalcie "u" tylko z ogonkiem z lewej.  Biochemia Alat (l17) - 6 U/l Biochemia CRP(l81) - 0,2 mg/l Serodiagnostyka Helicobacter pyroli - < 20 U/ml przeciwciała IgG (U10)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu wykonała Pani badania dziecku. W wynikach zwraca uwagę obniżenie poziomu MCV, co może być wynikiem obniżonego poziomu żelaza. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą, który zinterpretuje wyniki w oparciu o dane kliniczne.