Interpretacja wyników morfologii u 27-letniego mężczyzny

Mężczyzna 27 lat, proszę o interpretację wyników krwi. WBC 3,6 tys/ul RBC 4,88 mln/ul HGB 15,1 g/dl HCT 44,6% MCV 92 fl MCH 31,0pg MCHC 33,9 g.dl RDW 12,9% PLT 243 tys/ul MPV 8 fl PCT 0,2% PDW 16,1% LYM 54,3% MID 5,5 % GRA 40,2%

Witam! Obniżenie poziomu białych krwinek w połączeniu z podwyższeniem ilości limfocytów i spadkiem granulocytów najprawdopodobniej spowodowane jest przebytą w ostatnim czasie infekcją wirusową. Wyniki należy powtórzyć za kilka tygodni. Warto przy tym wykonać ręczny rozmaz układu białokrwinkowego, który jest badaniem o wiele bardziej dokładnym niż analiza automatyczna.