Interpretacja wyników morfologii u 5-latka

Witam! Mam prośbę o interpretację następujących wyników morfologii krwi obwodowej mojego 5 letniego synka..WBC 17,20 RBC 4,76 HGB 13,50 HCT 40,60 MCV 85,30 MCH 28,40 MCHC 33,30 PLT 391,00 LYM 22,40 MXD 8,20 NEUT 69,40 RDW 13,30 PDW 11,50 MPV 9,70 .Z góry dziekuje za interpretacje.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi leukocytoza (wzrost ilości krwinek białych) oraz podwyższony odsetek granulocytów obojętnoczłonnych. Taki stan najczęściej jest wynikiem infekcji bakteryjnej. W celu szczegółowej interpretacji wyniku proszę skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz zestawi wynik badania ze stanem klinicznym dziecka.