Interpretacja wyników morfologii u dziecka

mój synek ma kiepskie wyniki morfologi pediatra nic nie powiedział zalecił powtórne badania a ja sie martwie kilka wskaźników odbiego od normy oto one: PLT 83(norma 150-450), PDW 17,5 (9,0-17), NEUT,,0,10(0,17-0,35), EO 0,97(
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie, nie jesteśmy w stanie tylko na podstawie kilku wyników postawić rozpoznania nawet nie widząc dziecka. Obniżenie poziomu płytek krwi może być spowodowane tak jak pisałem wieloma różnymi czynnikami. Należą do nich: ostre infekcje (w tym poważne infekcje uogólnione), zespół wykrzepiania śródnaczyniowego, choroby autoimmunologiczne, toksyczny wpływ leków i chemikaliów, układowe choroby tkanki łącznej, choroby krwi i szpiku kostnego (w tym białaczki). W przypadku białaczki inne układy krwinkowe, tj. czerwonokrwinkowy czy białokrwinkowy także mogą być zaburzone. Czy dziecko miało robiony rozmaz krwi??