Interpretacja wyników MR kolana u 22-latki

Interpretacja wyników MR kolana Stan po zwichnięciu rzepki. typ Wiberg III, z dominującą pow. boczną. Pow. przyśr zagięta jest pod kątem 90 st. nie bierze udziału w tworzeniu stawu rzepk.-udow. Hipoplastyczny kłykieć przyśr kości udowej. Bruzda międzykłykciowa płaska. Dysplazja stawu rzepk.-udow. z cechami bocznego przyparcia rzepki. świeże zmiany pourazowe: naciągnięcie troczka przyśr rzepki, stłuczenie szpiku kost. kłykcia bocznego kości udowej. Fałd maziówkowy przyśr. typ C. Reszta w normie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Stan stawu kolanowego nie jest na obecnym etapie zadowalający.