Interpretacja wyników ogólnego badania moczu

Mężczyzna, 85 lat, zaawansowana cukrzyca typu II. Barwa: jasnożółta. Klarowność: mętny. Odczyn: 5.0. Ciężar właściwy: 1.015. Białko: negatywne. Cukier: negatywne. Urobilinogen: norm. 0,1 mg/dl. Bilirubina: negatywne. Nitrite: obecne (+). Ketony: negatywne. Nabłonki płaskie: pojedyncze w polu widzenia. Leukocyty: pokrywają luźno pole widzenia. Erytrocyty świeże: 1-3 wpw. Bakterie: liczne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecność w moczu związków azotowych, duża ilość leukocytów i bakterii w osadzie wskazują na zakażenie układu moczowego. Stan taki wymaga wizyty u lekarza, celem podjęcia leczenia i ewentualnego wykonania dodatkowych badań.

Pozdrawiam.