Interpretacja wyników po obciążeniu glukozą w 24. tygodniu ciąży

Interpretacja wyników po teście obciążenia glukozą (75g) - 24 tydzień ciąży Witam, Proszę o interpretację wyników: na czczo 81,8mg/dl, po 1h 181,6 mg/dl, po 2h 120,2mg/dl Wynik po 1h jest minimalnie ponad normę. Powinnam się niepokoić? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Dzień dobry,

Taki wynik testu uprawnia do postawienia rozpoznania cukrzycy ciążowej, ale w Pani przypadku w zupełności powinna wystarczyć odpowiednia dieta. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który wyda Pani odpowiednie wytyczne i wypisze receptę na refundowane paski do glukometru - celem okresowej kontroli.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz