Interpretacja wyników prześwietlenia kręgosłupa

L1/2 L2/3 L3/4 - rozlane uwypuklenie krążków m-k 4-5 mm ze zwężeniem otworów m-k, kanał kręgowy wąski L4/5 - zwężenie przestrzeni m-k, rozlane uwypuklenie krążka m-k do 5 mm ze zwężeniem otworów m-k spłyceniem zachyłków bocznych i modelowaniem worka oponowego L5/S1 - uwypuklenie krążka m-k do 4 mm ze zwężeniem otworów m-k bez cech stenozy kanału kręgowego Witam, proszę o interpretację wyników, dziękuję
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania pokazuje iż mamy do czynienia z dość zaawansowanym procesem zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa lędźwiowego Z pewnością zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe. Proponowałbym skonsultować wynik z neurochirurgiem. O dalszym leczeniu decyduje lekarz po analizie badania.