Interpretacja wyników rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego

Proszę o intr wyników rez-mg odc lędźwiowy Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zniesiona. Okrężne uwypuklenia tarcz mk L2-3 i L4-5 wywołujące kompresję worka oponowego i korzeni nerwowych w przewężonych otworach mk, w większym stopniu po str. lewej. Nieduże, uogólnione uwypuklenie tarczy L3-4 modeluje worek oponowy. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość kręgów zachowana.

Witam serdecznie,

Wynik badania sugerować może chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.