Interpretacja wyników rezonansu magnetycznego odcinka piersiowego

Proszę o interpretację wyników. rez. mag. odc piersiowy Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna kyfoza piersiowa spłycona. Wielopoziomowe, niewielkiego stopnia uwypuklenia tarcz mk Th2-3, Th3-4 , Th5-6 , Th7-8 i Th8-9, które uciskają i modelują worek oponowy. Pozostałe krążki bez uchwytnych zmian zwyrodnieniowych. Wysokość kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy normosygnałowy, bez zmian ogniskowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego prawidłowy.

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.