Interpretacja wyników RTG kręgosłupa i kyfoza piersiowa pogłębiona
Witam bardzo proszę o interpretację wyników RTG. Lordoza szyjna zniesiona. Niewielkie zwężenie tarczy międzykręgowej C4/C5. Kyfoza piersiowa pogłębiona. Lewostronne skrzywienie w dolnym odcinku kręgosłupa z rotacją kręgów. Prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją kręgów. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i najpewniej wykonania badania rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa nie jestem w stanie udzielić wiążącej porady lub postawić rozpoznania. W przypadku takiego opisu można podejrzewać ucisk korzeni nerów szyjnych rdzenia kręgowego.