Interpretacja wyników RTG kręgosłupa i stawu biodrowego

Interpretacja wynikow rtg kregoslupa i stawu biodrowego staw prawy wyzej, zmiany zwyrodnieniowe typu coxarthrosis bil i zarys torbieli w kosci udowej. Drugi wynik brzmi:lumbalizacja s1,niewielka prawa skolioza,przewezenie krazka m kregowegol5s1,zmiany zwyrodnieniowe w stawach kregowych..mam silne bole w kosci ogonowej,posladkach ktore promieniuja do lewej nogi..czasami dretwienie nog..do tego bol w pachwinach i w obrebie stawu biodrowego..lekki obrzek..z gory serdeczne Bog zaplac za odpowiedz!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na chorobę zwyrodnieniową w obrębie stawów biodrowych jak i kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Proszę nie bagatelizować objawów, tym bardziej, że jest Pani w tak młodym wieku. Sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą, który pokieruje dalszym postępowaniem.