Interpretacja wyników RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego

Jestem po złamaniu kręgosłupa w 2005 r. Złamanie wybuchowe C7, złamanie kompresyjne Th1, Th2. W tym samym roku operowany, spondylodeza tylna C6-Th2. Proszę o interpretację wyników RTG z marca 2010 r. Opis: Wygojone złamanie trzonów C7, Th1, Th2 z nierównością blaszek granicznych tych trzonów. Widoczny aparat ustalający w odcinku C6-Th2, wapnienie wiązadła podłużnego przedniego w odcinku C5 do Th2, zwężenie szpar stawowych międzywyrostkowych w odcinku C6 do Th3. Dziękuję i pozdrawiam, sivucha

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik badania rentgenowskiego kręgosłupa szyjnego i piersiowego przedstawiony przez Panią wskazuje na prawidłowe procesy gojenia złamań w obrębie kręgosłupa. Ukazuje również nieznaczne zmiany pourazowe, o charakterze zwyrodnieniowym, w obrębie stawów miedzykręgosłupowych, a także w obrębie więzadła wzmacniającego kręgosłup. Nie ma to większych konotacji klinicznych.

Proponuję zgłosić się z wynikiem badania do prowadzącego Panią ortopedy w celu ustalenia dalszego postępowania rehablitacyjnego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.