Interpretacja wyników RTG płuc i klatki piersiowej

Proszę o interpretację wyników RTG Płuc RTG klpPA Miąższ obu płuc z cechami nieznacznej rozedmy. W rzucie pól środkowo górnych obu płuc zmiany drobnoguzkowe. Ograniczona powietrzność w polu dolnym płuca lewego, najpewniej zmiany zapalne na tym poziomie. Sylwetka serca dyskretnie powiększona. Ewentualna konsultacja pulmonologiczna. Lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował zapalenie płuc.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Radzę udać się do lekarza pulmonologa, po badaniu będzie można zdecydować o najbardziej odpowiedniej formie rozszerzenia diagnostyki.