Interpretacja wyników TK klatki piersiowej bez kontrastu

Proszę o interpretację wyników TK klatki piersiowej bez kontrastu, powodem badania jest nieustający kaszel w płacie środkowym i dolnym prawego płuca widoczne rozsiane zagęszczenia drobnoguzkowe konsolidujące sie w seg4PP w lewym płucu w seg5 drobne obwodowo zagęszczenia. Obraz TK przemawia za zmianami zapalnymi nieswoistymi Górne płaty obu płuc bez zmian ogniskowych Jamy opłucnowe wolne od płynu węzły chłonne śródpiersia i wnęk do 5mm w osi krótkiej, nieliczne narzady nadbrzusza bez zmian ognisk

Witam serdecznie,

Obraz radiologiczny w badaniu TK świadczy o stanie zapalnym.
Ostateczne rozpoznanie należy do lekarza prowadzącego (kierującego na badanie), który postawi je na podstawie wyniku badania TK, badania klinicznego lub ewentualnie innych badań dodatkowych.

Pozdrawiam.