Interpretacja wyniku badań hormonalnych u 38-latki, która od dwóch miesięcy nie ma miesiączki

witam Od 2 mieśiecy nie mam miesiaczki mam 38 lat mailam robione badania ginekologiczne wyszły dobrze, zrobilam badania hormonalne TSH 0,814 FSH 13,20 LH 4,54 ESTRADIOL 37,60 PROGESTERON 0,26 PROLAKTYNA 4,36 prosze o interpretacje wynikow

Witam serdecznie. Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6. Wskazana konsultacja z lekarzem.